Přístupové systémy

Pečlivě vybrané a prověřené aktivační prvky a přijímací moduly pro běžně i méně často používané technologie přístupových systémů. Při volbě použité technologie zvažujte vždy i následující funkce a vlastnosti:

Aktivační vzdálenost - současné technologie umožňují i vzdálenou aktivaci, kurýrovi doručovací služby tak můžete otevřít třeba z Karibiku. Tato funkce však nemusí být - s ohledem na bezpečnost - vždy vhodná, to platí zejména tam, aktivujete automatikcé zařízení a předpokládáte pohyb neproškolených osob nebo osob se sníženou schopností pohybu a orientace. Automatické zařízení by mělo být vždy vybaveno odpovídajícími bezpečnostními prvky.

Zabezpečení - nakolik je pro mě důležitá bezpečnost a kontrola nad tím, kdo vstupuje do objektu? Potřebuji mít k dispozici informaci, který uživatel do do objektu vstoupil? Je pro mě důležitá případná zneužitelnost aktivačního prvku, např. při ztrátě a nalezení nežádoucí osobou? Technologie, kde je aktivačním prvkem mobilní telefon (GSM, WiFi, Bluetooth) jsou z hlediska zneužití nebo duplikace bezpečnější, než např. dálkový RF dálkový ovladač. I v případě RF dálkového ovladače můžete zvolit produkt na nezabezpečené frekvenci 433 MHz a s možností "klonování" ovladačů, nebo produkt na zabezpečené frekvenci 868 MHz s možností uzamčení instalace a správy (vymazání ztraceného ovladače z přijímače).

Uživatelská přívětivost a technologická náročnost - každý uživatel preferuje jiný způsob aktivace. Co je pro jednoho uživatele příjemné a komfortní, může být pro jiného uživatele zoufalé a těžkopádné a debata, zda dálkový ovladač nebo aplikace ve chytrém telefonu tak nemá řešení. Některé typy přijímačů v tomto eshopu nabízejí, naštěstí, kombinaci obojího s jednotnou správou.

Funkčnost za všech okolností - taková technologie v podstatě neexistuje, i běžný klíč můžete zlomit v zámku nebo se porouchá vnitřní mechanismus vložky. Každé zařízení se může, bohužel, porouchat. V některých aktivačních prvcích může dojít k vybití baterie (dálkový ovladač, smartphone, bezdrátová klávesnice), jiné nepotřebují baterii, ale pro celkovou funkčnost potřebují napájení ze sítě (proximity karta + čtečka), při výpadku sítí můžete být omezeni při ovládání pomocí smartphonu (GSM, WiFi). Každou technologii je rozumné mít zálohovanou zařízením fungujícím na jiné nezávislé technologii, např. WiFi přijímač kódovou klávesnicí.

Umístění aktivačního prvku - jiné požadavky budete mít na aktivační prvek, který máte standardně v autě a ovládáte jím pouze vjezdovou bránu, jiné požadavky budete mít na aktivační prvek, kterým ovládáte více zařízení v jednom prostoru a jiné požadavky budte mít na aktivační prvek, který nosíte standardně při sobě a se kterým třeba zmoknete.

Cena - je vždy až na prvním místě, je však vždy odvislá od kvality, použitého materiálu, technologie a dlouhodobé funkčnosti. Na našem eshopu naleznete přesně takové produkty od dodavatelů, s nimiž spolupracujeme dlouhodobě.

Product added to wishlist
Produkt přidání k porovnání

Využíváme cookies

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií
a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom,
jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média,
inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími
informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho,
že používáte jejich služby. Více informací naleznete zde.